fbpx

Obrzeża

Obrzeża meblowe pełnią podwójną rolę – dekoracyjną (dzięki doskonałemu dopasowaniu koloru i struktury do płyt meblowych) i funkcjonalną (wysoka jakość i wytrzymałość). Klienci mają do wyboru dwa rodzaje obrzeży do płyt laminowanych:  ABS marek Spander i Rehau oraz PCV marki Maag-Polska.

Obrzeża ABS nie zawierają chloru, metali ciężkich ani związków ropopochodnych, dzięki czemu ulegają szybszemu rozkładowi i nie muszą być kwalifikowane jako odpady specjalne – można je poddać całkowitemu recyklingowi. Charakteryzują się one dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, a także na działanie promieni słonecznych.

Obrzeża PCV charakteryzuje się wysoką łatwością obróbki, a także dobrymi parametrami wytrzymałościowymi. Są odporne na uderzenia, ścieranie, zadrapania i zarysowania. Nie szkodzi im wilgoć, a odpowiednia elastyczność zapewnia idealne przyleganie do oklejanej płyty.

Obrzeża fornirowane i obrzeża do płyt w wysokim połysku oraz w głębokim macie odpowiadają kolorystycznie w 100% dekorom płyt.